ÚVOD > BLOG

ZDRAVÉ TĚLO

Nordic Walking, cvičení venku na vzduchu a související témata.

Zaměřeno především na ty, které nebaví chodit do fitka, introverty, lidi s nadváhou, mající problémy s páteří či pohybovým aparátem, nebo lidi se sedavou prací. Zkrátka na takové, jakým jsem byl i já.

TIP: Tuto kalkulačku používáme u nás v rodině na výpočet bazálního metabolizmu a denního kalorického příjmu makroprvků. K tomu pak aplikaci Kalorické tabulky.

NORDIC WALKING: Chcete vědět více o kořenech chůze s holemi? Pojďme se společně projít mezi důležitými milníky "severské chůze", ať ji trochu blíže poznáme.

TIP: Pokud bydlíte v dosahu Centrálního parku MČ Praha 13, určitě vyzkoušejte. Máte na výběr z mnoha sportovních lekcí nebo kurzů určených jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Bez ohledu na věk: pro dospělé, pro děti i pro seniory. Každý si najde to své. Mě naučili znovu chodit :)

ZDRAVÁ MYSL

Fungování lidského mozku. Bipolární afektivní porucha.

Navíc i kapka kosmologie, kvantovky a jiných přírodních věd. Pro každodenní trénink šedé kůry mozkové.

YOUTUBE PODCAST: (Rozhovory o vesmíru / Ústav teoretické fyziky a astrofyziky PřF MU). Holografický vesmír. V novém díle Rozhovorů o vesmíru si kluci prohodili role a Norbi zpovídá Samuela o holografii ve fyzice a dualitách propojující gravitaci a částicovou fyziku.

YOUTUBE KANÁL: Tady jsem objevil moje oblíbené přednášky z kvantovky a kosmologie. Najdete tam ale mnohem více. YouTube kanál se spoustou přednášek z různých oborů. Learning Lion.

YOUTUBE PŘEDNÁŠKA: (MFF-PMF 29.10.2020). Další z mé "svaté trojice" Cejnar-Krtouš-Podolský: prof. RNDr. Jiří Podolský, CSc., DSc., Záznam druhé přednášky z podzimního cyklu Přednášky z moderní fyziky 2020, určeného především pro středoškoláky. "V září roku 2015 byly konečně po velkém úsilí mnoha vědců a techniků poprvé detekovány gravitační vlny,...

YOUTUBE PŘEDNÁŠKA: (Hvězdárna a planetárium Brno | www.hvezdarna.cz). Prof. RNDr. Pavel Krtouš, Ph.D., z Ústavu teoretické fyziky Matematicko-fyzikální fakulty UK: Skrze červí a černou díru aneb Fyzika Interstellaru. Rozhodně stojí za zkouknutí, pokud jste fanda do fyziky a víte, o čem film je.

YOUTUBE PŘEDNÁŠKA: (ÚMKP 19.9.2018). Psychopat jako specifická odchylka s důsledky pro vnímání, rozhodování i jednání. Jsou nenápadní, ale jsou tady. Stojí za zhlédnutí.

YOUTUBE PŘEDNÁŠKA: (Hvězdárna a planetárium Brno | www.hvezdarna.cz). O záčátku všeho nemůže lépe přednášet nikdo jiný, než Prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc. Skvělý, jako vždy. Opravdový BIG BANG! Přednáška, kterou si můžete vyhledat v několika verzích.

YOUTUBE PŘEDNÁŠKA v angličtině: (USČR, MFF UK Praha 16. - 17. 5. 2019). Téma stejně psychedelické jako uvodní obrázek. Dynamika rotujících černých děr, strhávání časoprostoru, gravitační vlny. Dvě přednášky. To prostě musíte vidět :)

ZDRAVÉ FINANCE

Jak porozumět penězům. Kde se vzdělávat, koho sledovat. Povinné čtení. 

Protože ke spokojené mysli, potažmo ke zdravějšímu tělu, zdravé finance prostě patří!

ČLÁNEK E15: Edukace není nikdy dost. Prosím přečtěte si tento článek na E15. Finanční influenceři začali mít problémy se svými zlými klony. Zatímco v minulosti k podvádění lidí na Instagramu stačily fotky drahých aut a luxusních dovolených s motivačními citáty, dnes se podvodníci vydávají za důvěryhodné osoby ze světa financí.

PODCAST: Z dílny Seznamu. Podcast novinářky Markéty Bidrmanové a jejích hostů z řad investorů a odborníků. Poslechněte si konkrétní rady na téma investic, inflace, úvěrů nebo hypoték. Finanční "kápezetka" pro všechny, kterým nejsou peníze ukradené. Nový díl každý čtvrtek na Seznam Zprávách.

OSOBNOST: Pokud chcete jít do hloubky, toto je můj tip. Před tím ve WOOD & Company, nyní přichází Filip Kejla s vlastním projektem Investorees. Je to prostě pan stratég.

OSOBNOST: Dnes lovím ve slovenských vodách. Juraj má vynikající vzdělávací videa. Nejen pro mladší ročníky jedna z TOP přednášek na YouTube: Sporenie a investovanie pre mladých (link uvnitř).

OSOBNOST: Na portálu TradeCZ Petra Plecháče naleznete zdarma vše, co pro obchodování a investování na burze potřebujete. Vhodné pro ty, kdo se chtějí orientovat zejména v tradingu (obchodování) ať už forexu, krypta nebo akcií.

OSOBNOST: Jeden z nejlepších vzdělávacích kanálů o kryposvětě. Kicom o sobě: "Největší problém Bitcoinu je, že nejde jednoduše vysvětlit. Já jsem se ale v roce 2019 rozhodl, že se o to pokusím a založil jsem Bitcoinovej kanál. Od té doby o něm tvořím videa na YouTube, přednáším a školím. Bitcoin tu zůstane a změní svět. Já u toho...


ÚVOD > BLOG

Jestli vás blog zaujal,
nebo byl pro vás některý tip užitečný,
můžete mě podpořit: 

Pokud v mezičase cíle mých odkazů na zdrojové články,
YouTube přednášky či podcasty byly smazány, přesunuty,
nebo můj odkaz prostě nefungoval, prosím, zanechte mi vzkaz.