Tip: Jiří Podolský - Kosmické poselství gravitačních vln

19.05.2022

V POSLUCHÁRNĚ / YOUTUBE PŘEDNÁŠKA: (MFF-PMF 29.10.2020). Další z mé "svaté trojice" Cejnar-Krtouš-Podolský: prof. RNDr. Jiří Podolský, CSc., DSc., Záznam druhé přednášky z podzimního cyklu Přednášky z moderní fyziky 2020, určeného především pro středoškoláky. "V září roku 2015 byly konečně po velkém úsilí mnoha vědců a techniků poprvé detekovány gravitační vlny, jejichž existenci sto let předtím předpověděl tvůrce obecné teorie relativity Albert Einstein. V přednášce popíšeme pozoruhodnou historii tohoto oboru a shrneme, co všechno jsme tímto úplně novým oknem do vesmíru zatím spatřili."


Ilustrace: Já  (kredity: LIGO/T. Pyle + pixabay.com)
Ilustrace: Já (kredity: LIGO/T. Pyle + pixabay.com)


Tyto přednášky jsou pořádané Ústavem teoretické fyziky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, v nové budově Matematicko-fyzikální fakulty UK v Troji, V Holešovičkách 2, Praha 8, v posluchárně číslo N1, vždy ve čtvrtek od 18:30. 

Sledujte na YouTube zde: https://www.youtube.com/watch?v=DWO7vmVwzmE

Nebo přímo zde:


Jestli byl pro vás můj tip užitečný, můžete mě podpořit a koupit mi kafe :)
Stačí kliknout na tlačítko níže:

Nebo můžete využít QR Platbu (přednastaveno na 150 Kč, lze libovolně změnit):


© 2022 Docentovy osobní stránky o severské chůzi Nordic Walking, Bipolární afektivní poruše (BAP) a dalších věcech co mě zajímaj. Poznámka: denně mluvím česky, slovensky, maďarsky, čtu anglicky psané texty. S přibývajícím věkem je to přeskakování mezi jazyky stále obtížnější. Proto omluvte prosím, případné gramatické přešlapy v mých textech. Budu se snažit jich nadělat co nejmíň :) Navíc pro ty, co maj problém s verbální pamětí, ke každému článku přihodím zajímavou ilustraci.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!