Tip: Radovan Vávra - Pan "Učebnice ekonomie, kapitola jedna, strana jedna"

26.05.2022

OSOBNOST: Spouštěč mého finančního vzdělávání. Dle někoho "pivní" ekonom. Horst Börsenguru. Podcast, ve kterém by Radovan nebyl hostem, snad neexistuje :). Nemůžete ho minout.

Ilustrace: já (podkladové foto: Radovan Vávra)
Ilustrace: já (podkladové foto: Radovan Vávra)

BIO:  "Jsem Radovan Vávra. Milující manžel, hrdý otec, pravidelný psovod a primitivní antikomunista. Vzděláním jsem ekonom a ekonomické zákony vidím všude kolem. Rozumím tomu jak náš každodenní život ovlivňují. Vím proč se věci pokazí a jak je zase napravit. Rád o tom přemýšlím. Někdy dostanu příležitost to dokázat i v praxi, jako investor, konzultant, nebo generální ředitel Komerční banky. Když se dnes kolem sebe dívám, vidím pokažených a nedotažených věcí spoustu. Dlouho o tom píšu. Tyhle moje starší texty najdete ve vedlejší sekci. O nových, nebo staronových problémech naší současnosti budu psát i nadále a mým cílem je, aby tyto myšlenky snadno našly svoji cestu i k vám. Proto existuje tenhle web a proto se vrhám do vln veřejného prostoru. Příjemné čtení.
Srdečně, r"

Moje poznámka: Radovana se musíte naučit číst s nadhledem. Vzhledem k frekvenci jeho vystoupení ve veřejném prostoru a některým aktivitám si vytvořil i celkem výrazný tábor svých hejtrů :) (XIXOIO, Horst Fuchs akciových trhů...). Ale jak píšu, pokud si vytvoříte nadhled, můžete "vyzobat" z jeho vystoupení několik velmi užitečných rad.

Pro mně osobně bylo top: "Škola by vás měla naučit hlavně dvě věci: Jak se starat o svoje zdraví a jak se starat o svoje peníze". Realita je bohužel jaká je...

Sledujte zde: https://www.radovanvavra.com/

nebo nejlépe na Twittru: https://twitter.com/BlanikZ

a samozřejmě ve všech dobrých podcastech .....