Tip: Tomáš Petrásek - Fermiho paradox. Kde k čertu ti ufouni jsou???

21.05.2022

YOUTUBE PŘEDNÁŠKA: (Pátečníci PEN 18.9.2015). Jestli existují jiné inteligentní bytosti - tak kde k čertu jsou? Je to staršího data, ale to téma nerezaví. Jako ti ufounci na obrázku :)

Docentnavzduchu.cz - Tomáš Petrásek, Fermiho paradox. Kde k čertu ti ufouni jsou??? - Ilustrace: Stefan Keller - pixabay.com
Docentnavzduchu.cz - Tomáš Petrásek, Fermiho paradox. Kde k čertu ti ufouni jsou??? - Ilustrace: Stefan Keller - pixabay.com

Mimozemské civilizace měly miliardy let pro svůj vznik, rozvoj a šíření - tak proč nevidíme žádné nepopiratelné známky jeji existence? Život na Zemi existuje 4 miliardy let - mohla se tu vyvinout vyspělá inteligence dávno před úsvitem lidstva? A pokud ne - proč ne?

Tomáš Petrásek se narodil v roce 1984 v Praze, vystudoval biologii na Přírodovědecké fakultě UK, v současné době pracuje ve Fyziologickém ústavu AV ČR a Národním ústavu duševního zdraví, kde se zabývá výzkumem mozku a chování.

Ve volném čase se věnuje popularizaci astronomie a astrobiologie. Je autorem populárně naučné série Vzdálené světy (společně s Igorem Duszkem), zabývající se problematikou exobiologie, a stejnojmenné webové stránky. Na pole sci-fi vstoupil novelou Poslední hlídka (ve sborníku Mlok 2007, samostatně vyšla v roce 2012) a povídkami Tvůrci (Kočas 2009) a Bensonové efekt (v antologii Terra Nullius, 2015).


Sledujte na YouTube zde: https://www.youtube.com/watch?v=I7VnYcyfn1E

Nebo přímo zde:

ÚVOD > BLOG > ...